Smogalarm actief: tijdelijk max 90km/u op Vlaamse snelwegen

Vanwege te hoge fijnstofconcentraties in de lucht geldt van vrijdagochtend 25 maart, 6u tot zondagochtend 27 maart, 6u smogalarm. Dat betekent dat de maximaal toegelaten snelheid op grote delen van de Vlaamse autosnelwegen en ringwegen tijdelijk beperkt wordt tot 90 km/u. Die snelheidsbeperking wordt duidelijk aangegeven via vaste en, op sommige plaatsen, dynamische verkeersborden met de boodschap ‘90 km/u SMOG’. De snelwegstukken waar de snelheidsbeperking geldt, vindt u terug op de onderstaande kaart.

Al enkele dagen lang worden op de meetnetten van de drie Belgische gewesten hoge fijnstofconcentraties gemeten. De opstapeling van de luchtvervuiling van de voorbije dagen en de ongunstige meteorologische omstandigheden leidden tot veel te hoge fijnstofconcentraties. Vanaf zaterdagnamiddag verbetert de luchtkwaliteit. daardoor kan het smogalarm opgeheven worden tijdens de nacht van zaterdag op zondag.

De actuele concentratie van fijn stof en andere luchtvervuilende stoffen in de meetstations van de drie gewesten worden op de website www.irceline.be elk uur weergegeven. De gegevens zijn afkomstig van de meetstations van de drie gewesten. De luchtkwaliteitsmeetnetten worden in Vlaanderen uitgebaat door de Vlaamse Milieumaatschappij. Op de website www.irceline.be zijn ook de verwachte waarden voor vandaag, morgen en overmorgen te vinden. Een geactualiseerde voorspelling wordt elke dag rond 10u30 gepubliceerd.

Het smogalarm geldt voor alle voertuigen op de snelwegstukken waar het smogalarm van kracht is, dus ook voor elektrische wagens.

Meer info over het smogalarm: www.verkeerscentrum.be/veelgestelde-vragen/wat-betekent-smogalarm-op-de…

 

Laatst gewijzigd op 26 maart 2022
Deze kaart geeft de zones weer waar de smogmaatregel geldt.
De blauwe lijnen tonen de zones waar de smogmaatregel van toepassing is op de Vlaamse snelwegen.