R4 - heraanleg Kanaalstraat in Zelzate [13-04-10]
Van 19 april tot eind september wordt er gewerkt op de R4 ter hoogte van Zelzate. Agentschap Wegen en Verkeer legt een deel van de Kanaalstraat opnieuw aan, tussen het kruispunt met de N436 en het kruispunt met de N474.

Doel
De oude, verzakte betonverharding en de huidige fundering maken plaats voor een asfaltverharding met nieuwe fundering. Dit zal niet enkel een verschil maken op vlak van rijcomfort. De nieuwe asfaltverharding zal ook het verkeerslawaai voor de omwonenden aanzienlijk verminderen. Planning Voorbereidende fase - 19 en 20 april Het verkeer richting Zelzate zal net vóór het kruispunt van de Kanaalstraat met de Assenedesteenweg maar één rijstrook ter beschikking hebben.
Fase 1 - 21 april - eind juni Vanaf 21 april wordt de rijweg van de R4 vernieuwd richting Zelzate. In beide rijrichtingen is er één rijstrook ter beschikking. Het verkeer richting Zelzate zal via een doorsteek in de middenberm over de rijrichting Gent gestuurd worden tot aan het kruispunt met de N474. Voor de fietsers wordt een dubbelrichtingsfietspad ingericht op de rijrichting Gent tussen beide kruispunten. De zijstraten Assenedesteenweg en Emiel Caluslaan zijn afgesloten aan de kant waar de werfzone zicht bevindt. Verkeer van en naar die straten moet de bewegwijzerde omleiding volgen.
Fase 2 - eind juni - eind september Vanaf ongeveer einde juni komt de rijrichting Gent aan de beurt. De verkeerssituatie zal dezelfde zijn als in fase 2, maar op rijrichting Zelzate. De zijstraten Assenedesteenweg en Koning Albertlaan zijn dicht voor het verkeer aan de kant van de werfzone. Verkeer van en naar die straten moet de bewegwijzerde omleiding volgen.
|